Vítejte naGYNSTART

    Úvodní stránka
    Obchod
    Vlož inzerát
    Napište nám

reklama

 Přidej akci do kalendáře  Pošli příspěvek  Přidej nový odkaz  Registrace

 Zprávy
  VISUS kurz 17-18.5.24
  Poznámky k historii ultrazvuku
  Mamografický screening od 40?
  Psychologie před narozením
  Černý kašel a těhotenství
  Laparoskopie při ca ovaria?
  Pesar versus progesteron
  Prolaps pupečníku za porodu
  Konec rakoviny děl.hrdla?
  Sirup proti kašli zabíjel

další zprávy ...

Vstup do uzavřené skupiny gynekologů Gynstart
 Partneři:
 
 
 Akční nabídka

Retraktor - boční vaginální nevodivý
Cena: 1210 ,- Kč
 Aktuální akce
V.I.S.U.S. Dvoudenní praktický ultrazvukový kurz
17.05.2024-18.05.2024
Praha, Apolinář

Přihlášky a program klikni zdepátek - sobota   9. ročník podle nového konceptu  Náplní kurzu dvoudenního kurzu je praktická výuka pod vedením zkušených lektorů. Absolventi získají certifikát. ...


7th International Symposium of Genetics and Reproductive Medicine
24.05.2024
Praha, Marriott Hotel

...

 Inzeráty
  Nabízím práci v soukromé gynekologické a
  Prodám UZ přístroj střední třídy SAMSUNG
  Lékař gynekolog/gynekoložka

další inzeráty ...
 Abnormální nidaci plodového vejce v jizvě po císařském řezu lze nejlépe diagnostikovat:
sériovým stanovením hladin hCG v krvi
vaginálním UZ vyšetřením mezi 6-7 týdnem gravidity
MRI malé pánve s kontrastní látkou
vaginálním UZ vyšetřením ve 12-13+6 týdnu gravidit


[ Výsledky | Ankety ]

Hlasujících: 1635 | Komentáře: 0
 Termíny v graviditě
Zadej den PM:

Zadej UZ dle výběru:
mm:
Měřeno dne:


   Klasické výpočty
  Podrobnější výpočty

  Nastavte si Gynstart jako domovskou stránku
 SAMOOBSLUHA:
  Přidej akci do kalendáře
  Pošli příspěvek
  Přidej nový odkaz
  Statistika přístupů
  Registrace
Gynstart na Facebooku
Gynstart na Facebooku
 Vzdělávací program Gyn.Por NEW               11.4.2005

Výběr z věstníku MZ – upravil Gynstart

R o č n í k   2005

 

V ě s t n í k

 

ministerstva zdravotnictví

 

České republiky

 

 

 

Částka 3

 

 

 

Vydáno: březen 2005

 

1.

vzdělávací programy pro specializace lékařů

 

 

ZN.: 5471/2005/VVO

REF.: Radka Špírková, tel. 22497 linka 2505

 

            Podle zákona č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví  k zajištění specializačního vzdělávání lékařů tyto vzdělávací programy:

 

GYNEKOLOGIE A PORODNICTVÍ

 

1.      Cíl specializačního vzdělávání

Cíl specializačního vzdělávání ve specializačním oboru gynekologie a porodnictví je získání specializované způsobilosti osvojením potřebných, komplexních teoretických znalostí a praktických dovedností v oblasti prevence, diagnostiky a léčby zaručující kompetentní          a kvalifikovaný výkon samostatné praxe lékaře v oboru gynekologie a porodnictví v ambulantní i lůžkové péči.

2.      Minimální požadavky na specializační vzdělávání

Podmínkou pro přijetí do specializačního vzdělávání v oboru gynekologie a porodnictví je získání odborné způsobilosti k výkonu povolání lékaře ukončením nejméně šestiletého prezenčního studia, které obsahuje teoretickou a praktickou výuku v akreditovaném magisterském studijním programu všeobecné lékařství na lékařské fakultě.

Specializační vzdělávání se uskutečňuje při výkonu lékařského povolání formou celodenní průpravy v rozsahu odpovídajícím stanovené pracovní době podle § 83a zákoníku práce.

Podmínkou pro získání specializace v oboru gynekologie a porodnictví je zařazení do tohoto oboru a absolvování praxe v délce minimálně 5 let, z toho:

a) povinná praxe v oboru:

54 měsíců povinné praxe v oboru gynekologie a porodnictví, z toho minimálně,

 9 měsíců na pracovišti akreditovaném pro specializační vzdělávání v oboru gynekologie    a  porodnictví,

b) povinná doplňková praxe v dalších oborech:

 3 měsíce chirurgie,

 3 měsíce vnitřní lékařství,

c) účast na vzdělávacích aktivitách:

povinný kurz Lékařská první pomoc – 3 dny,

povinný seminář Základy zdravotnické legislativy – 1 den,

povinná stáž na pracovišti gynekologie a porodnictví s akreditací EBCOG v České republice nebo zahraničí v posledním roce přípravy - 3 měsíce,

doporučený specializační kurz v gynekologii a porodnictví, zakončený povinným testem (v posledním roce přípravy) - 3 týdny.

V každém roce přípravy se školenec aktivně zúčastní jednoho výukového semináře ENTOG v České republice nebo zahraničí. Během přípravy se školenec prezentuje nejméně jednou přednáškou na odborném vědeckém fóru a publikuje jeden článek v odborném časopise.

1 rok z celkové doby přípravy možno uznat při účasti na akreditovaném vědeckém programu (Ph.D.) nebo přípravě na některou z následujících specializací: chirurgie, endokrinologie, urologie, pediatrie, radiodiagnostika, anesteziologie, genetika, anatomie, fyziologie.

3.      Rozsah požadovaných teoretických znalostí a praktických dovedností, seznam požadovaných výkonů

Obsah přípravy je určen sylabem, je jasně a konkrétně definován před zahájením výcviku. Je strukturován v teoretický a praktický segment. Teoretická příprava zahrnuje vzdělávací kurzy, samostudium, skupinová setkání školitelů a lékařů v postgraduální přípravě. Praktická příprava spočívá v aktivní účasti školence na všech aktivitách a odborných programech školicího pracoviště (činnost v ambulantním provozu i klinické praxi a zajištění ústavních pohotovostních služeb, praxe v porodnickém i gynekologickém úseku školicího centra včetně účasti na operační léčbě, účast na klinickém výzkumu a auditech poskytované péče).

Požadovaný rozsah teoretických znalostí:

Definice pojmů uváděných v dalším textu:

znalost: základní porozumění tématu nepříliš často používaného v klinické praxi oboru gynekologie a porodnictví,

detailní znalost: pochopení důležitých aspektů témat, která povinně zahrnují znalosti specialisty jiného oboru,

povinná znalost: kompletní znalost témat, která jsou důležitá v klinické praxi oboru gynekologie a porodnictví.

1. Základní vědy

1.1 Anatomie: Povinná znalost anatomie pánve, břicha, hrudníku, prsou, stehna, endokrinních žláz, hlavně ve vztahu k chirurgickým postupům používaným v gynekologii a porodnictví. Detailní znalost příslušných kostí, kloubních spojení, svalů, krevních a lymfatických cév, inervace a histologie. Znalost buněčné struktury.

1.2 Fyziologie a endokrinologie: Povinná znalost lidské fyziologie a reprodukční endo­krinologie ve vztahu k mužskému a ženskému reprodukčnímu systému, těhotenství, plodu      a novorozenci. Znalost principů dědičnosti chromozomálních a genetických poruch.

1.3 Genetika: Detailní znalost běžných dědičných poruch. Znalost principů dědičnosti chromozomálních a genetických poruch.

1.4 Embryologie: Povinná znalost gametogeneze a oplodnění, organogeneze a vývoje embrya a všech jeho orgánových systémů, vývoje placenty, obalů a amniální tekutiny. Detailní znalost běžných fetálních malformací.

1.5 Patologie: Znalost cytologie a histologie ve vztahu ke gynekologii a porodnictví.

1.6 Statistika a epidemiologie: Znalost aplikace statistické analýzy a sběru dat. Znalost uspo­řádání klinických studií a schopnost interpretovat data.

1.7 Mikrobiologie: Povinná znalost infekčních agens, infekčních chorob a komplikací s tímto spojených v gynekologii a porodnictví.

1.8 Biochemie: Znalost metabolismu uhlovodíků, tuků, bílkovin a nukleových kyselin. Znalost významu vitaminů, minerálů, enzymů a složení i regulaci intra a extracelulárních tekutin.

1.9 Biofyzika: Znalost fyzikálních principů a biologických účinků tepla, zvuku a elektro­magnetického záření. Porozumění principu laseru, EKG a zobrazovacích metod (rentgen, UZ, NMR).

1.10 Imunologie: Znalost imunologických mechanismů a principů reprodukční imunologie.

1.11 Farmakologie: Povinná znalost vlastností, farmakodynamiky, účinků, interakcí a rizik léčiv používaných v gynekologii a porodnictví. Znalost principů teratogenicity a preskripce léčivých přípravků během těhotenství a laktace.

2. Klinické vědy

2.1 Fetální medicína

2.1.1 Fyziologické těhotenství: Povinná znalost fyziologie matky a plodu a jejich interakcí. Povinná znalost předporodní, porodní a poporodní péče včetně psychologické profylaxe. Detailní znalost porodnické analgesie a anestezie.

2.1.2 Rizikové těhotenství: Povinná znalost všech rizik v těhotenství, při porodu a v puerperiu spolu s jejich řešením. Znalost fetálních a novorozeneckých onemocnění, resuscitace novorozence a principů péče o novorozence.

2.1.3 Mateřská a perinatální úmrtnost: Znalost relevantních definicí, statistiky, konceptů        a jejich význam.

2.1.4 Genetika: Detailní znalost screeningu a diagnózy fetálních abnormalit. Znalost fyziolo­gického a patologického karyotypu, genetických příčin neplodnosti a časných těhotenských ztrát. Schopnost sdílet tyto informace s pacienty a diskutovat nad jejich významem.

2.1.5 Ultrazvuk: Detailní znalost normální a patologické anatomie plodu, placenty                  a plodových obalů, fetální biometrie, zhodnocení růstu a chování plodu, zhodnocení fetálního a uteroplacentár­ního oběhu. Povinná znalost odhadu gestačního stáří plodu. Znalost invazivní diagnostiky a terapeutických postupů.

2.1.6 Fetální monitoring: Povinná znalost principu a hodnocení uznávaných metod monitorování plodu před a během porodu a zkušenost s jejich používáním.

2.2 Gynekologie

2.2.1 Obecná gynekologie: Povinná znalost etiologie, patogeneze, patofyziologie, symtomato­logie, diagnózy a diferenciální diagnózy somatických a psychosomatických gynekologických onemocnění.

2.2.2 Gynekologická operativa: Povinná znalost všech základních gynekologických operací včetně chirurgie prsu. Povinná znalost operačních komplikací a pooperační péče. Znalost komplikovaných diagnosticko-terapeutických postupů u neplodných párů. Znalost použití, technik a komplikací anestezie včetně resuscitace dospělých.

2.2.3 Endokrinologie: Povinná znalost gynekologické endokrinologie a její klinické aplikace na reprodukční systém.

2.2.4 Gynekologie dětí a dospívajících: Detailní znalost normálního a patologického sexuálního vývoje a specifické gynekologické poruchy mladých dívek a adolescentů.

2.2.5 Poruchy menstruace: Povinná znalost normální menstruace a patofyziologie menstruačních poruch, jejich vyšetřování a léčba.

2.2.6 Klimakterické a postmenopauzální potíže: Povinná znalost patofyziologie klimakteria     a postmenopauzy včetně prevence, diagnózy, léčby a dlouhodobého sledování pacientek.

2.2.7 Pohlavně přenosné nemoci: Detailní znalost epidemiologie, etiologie, diagnostiky, léčby a komplikací pohlavně přenosných chorob.

2.2.8 Neplodnost: Povinná znalost příčin a diagnostických algoritmů ženské a mužské neplodnosti. Detailní znalost endokrinologické terapie. Znalost technik používaných v asisto­vané reprodukci.

2.2.9 Plánované rodičovství: Povinná znalost všech metod sterilizace a kontracepce, jejich kontraindikací a komplikací.

2.2.10 Indukovaný potrat: Povinná znalost indikací, technik a komplikací indukovaného potratu.

2.2.11 Psychosomatické, psychosexuální a stresové poruchy: Znalost psychopatologie a ma­nagementu psychosexuálních obtíží a vlivu stresu na funkční poruchy jako menstruální a ovariální dysfunkce, chronická pánevní bolest a stresová inkontinence.

2.2.12 Ultrazvuk: Detailní znalost ultrazvukových aspektů normální pánevní anatomie, gynekologických onemocnění. Znalost ultrazvukových aspektů neplodnosti a UZ asistovaných invazivních technik.

2.3 Onkogynekologie: Povinná znalost epidemiologie, etiologie a primární i sekundární prevence. Detailní znalost diagnostických technik včetně stagingu a léčby gynekologických preinvazivních a invazivních karcinomů a paliativní péče.

2.4 Urogynekologie: Detailní znalost etiologie a projevů chorob dolní části ženského močového traktu. Znalost principů vyšetřování i konzervativní, operační a pooperační léčby     a péče.

2.5 Etika, právo, financování: Znalost etických a právních norem týkajících se gynekologie a porodnictví v Evropě a finančních zdrojů potřebných k poskytování adekvátní zdravotní péče.

3.      Rozsah teoretických vědomostí  a praktických dovedností v jednotlivých subdisciplínách

A. Z vlastního oboru

Prenatální diagnostika

a) Teoretické znalosti: zákonitosti humánní genetiky. Genetické poradenství. Prenatální diagnostika vrozených vývojových vad a geneticky podmíněných onemocnění, její indikace, neinvazivní a invazivní vyšetřovací metody.

b) Praktické dovednosti: biochemický screening VVV v těhotenství. Prenatální ultrazvuková vyšetření, amniocentéza , biopsie choriových klků, kordocentéza (asistence).

Perinatologie

a) Teoretické znalosti: choroby v těhotenství a šestinedělí. Specifické diagnostické metody. Intrauterinní léčba plodu. Lékařské vedení porodu. Porodnické intervence. Analgezie               a možnosti anestezie. Laboratorní vyšetřovací možnosti. Novorozenec nízké hmotnosti. Kriticky nemocný novorozenec. Spolupráce porodníka s neonatologem. Prenatální kontrolní    a informační systém.

b) Praktické dovednosti: vedení spontánního porodu a ošetření porodního poranění (samo­statně provést 100 vaginálních porodů). Základní porodnické operace (samostatně provést 50 císařských řezů, 30 vaginálních asistovaných porodů – forceps, vakuum­extrakce, konec pánevní), manuální lyse placenty, manuální  a instrumentální revise dutiny děložní po porodu, obrat plodu vnitřními hmaty na konec pánevní a extrakce plodu. Ovládat diagnostiku a léčbu závažných porodnických komplikací (krvácení za porodu, disseminovaná intravaskulární koagulopatie, děložní ruptura, eklamptický záchvat, embolie plodovou vodou). Teoreticky ovládat zásady resuscitace novorozence.

Ultrasonografie

a) Teoretické znalosti: biometrie plodu, diagnostika malformací. Invazivní prenatální vyšetření a terapie pod kontrolou UZ. Diagnostika gynekologických onemocnění včetně diagnostiky ektopické gravidity. Vyšetřování dopplerovskou technikou a další speciální využití UZ (urologie, senologie).

b) Praktické dovednosti: Ovládat techniku UZ vyšetření v I. trimestru, základní biometrii, UZ screening v těhotenství, vyšetření v puerperiu. Teoreticky ovládat prenatální diagnostiku nejčastěji se vyskytujících malformací plodu. Gynekologická ultrazvuková diagnostika. Samostatně provést 300 prenatálních UZ vyšetření a 400 gynekologických UZ vyšetření včetně diagnostiky raného těhotenství.

 

 

Reprodukční medicína 

a) Teoretické znalosti: gynekologická endokrinologie s ohledem na reprodukci, fyziologie       a patologie reprodukce. Diagnostické postupy u neplodnosti. Možnosti léčby sterility včetně metod asistované reprodukce. Zásady hormonální stimulace ovarií. Vazby k dalším oborům ve vztahu k lidské reprodukci (genetika, andrologie, sexuologie, fyziologie).

b) Praktické dovednosti: ovládat techniku vaginální ultrasonografie a endoskopických vyšetřovacích metod ve vztahu k poruchám plodnosti (hysteroskopie, laparoskopie, test průchodnosti vejcovodů).

Gynekologie dětí a dospívajících

a) Teoretické znalosti: vývoj rodidel a pohlavní dospívání. Endokrinologie dospívání. Diagnostika a terapie vrozených vývojových vad genitálu. Nepravidelnosti menstruačního cyklu. Sexuální výchova, koncepce mladistvých.

b) Praktické dovednosti: ovládat techniku specifických vyšetřovacích metod v dětské gynekologii (vaginoskopie).

Onkogynekologie

a) Teoretické znalosti: etiopatogeneze, histopatologie, diagnostika a léčba prekanceróz            a zhoubných nádorů. Prebioptické vyšetřovací metody v diagnostice prekanceróz děložního hrdla, terminologie a interpretace kolposkopických nálezů, terminologie a způsob hodnocení cervikální onkologické cytologie. Zhoubné nádory hrdla a těla děložního, ovaria a vulvy. Nemoci trofoblastu. Zhoubné nádory prsu. Zásady chirurgické léčby v onkogynekologii. Chemoterapie, radioterapie a podpůrná léčba. Komplexní terapie zhoubných nádorů.

b) Praktické dovednosti: ovládat techniku kolposkopie, samostatně provést 100 vyšetření, ovládat techniku odběru cervikální cytologie a hybridizačního vyšetření na virovou DNA. Ovládat techniku a samostatně provést 15 operačních výkonů na děložním hrdle (LEEP).

Endoskopie

a) Teoretické znalosti: laparoskopická technika, indikace, technické provedení, kontra­indikace, komplikace. Endoskopické nástroje a přístroje. Základní fyzikální znalosti                o elektrochirurgii a využití laseru. Hysteroskopie, indikace, technické provedení, kontraindikace, komplikace.

b) Praktické dovednosti: samostatně provést 50 diagnostických laparoskopií nebo laparo­skopických sterilizací. Samostatně provést 30 operačních laparoskopických výkonů s výjimkou hysterektomie (výkony na adnexech). Samostatně provést 30 diagnostických hysteroskopií.

Urogynekologie

a) Teoretické znalosti: anatomie, fyziologie a patofyziologie uretrovezikální jednotky, vyšetřovací metody. Konzervativní postupy v terapii inkontinence moče a poruch mikce.  Kontrola kvality práce.

b) Praktické dovednosti: ovládat techniku urogynekologických vyšetřovacích metod (cysto­skopie). Ovládat interpretaci zobrazovacích metod (rtg, UZ, CT, MRI). Teoreticky znát operační metody v léčbě stresové inkontinence – asistence.

Senologie

a) Teoretické znalosti: prevence onemocnění prsů, dispenzarizace, včasná diagnostika. Dysplázie prsů a benigní onemocnění. Zásady konzervativní a operační léčby, komplexní léčba zhoubných onemocnění prsů.

b) Praktické dovednosti: ovládat techniku vyšetření prsů. Samostatně provést 10 operačních výkonů na prsu.

 

Znalosti operační techniky v gynekologii

Abdominální operace: otevření dutiny břišní ze středního, pararektálního a příčného supra­pubického řezu. Enukleace myomů, totální hysterektomie s exstirpací adnex, operace na adnexech, včetně konservativního ošetření tubární gravidity. Operace při stressové inkontinenci moče (asistence). Appendektomie. Sutura poraněného střeva a močového měchýře.

Vaginální operace: vulvektomie, incize hymenální atrézie a stenózy, kyretáž hrdla a těla děložního, exstirpace vaginálních nádorů. Operace na děložním hrdle. Poševní plastiky. Vaginální hysterektomie. Hemisekce dělohy. Zadní kolpotomie. Operace perineálních píštělí.

Samostatně provést nejméně 40 hysterektomií, z toho minimálně 25 abdominálních                 a 15 vaginálních či laparoskopicky asistovaných vaginálních.

B. Z ostatních oborů

Chirurgie

a) Teoretické znalosti: patogeneze, diagnostika a léčba nemocí podléhajících zpravidla chirurgickému léčení, základy chirurgické anatomie s důrazem na abdominální chirurgii, základy chirurgické patofyziologie, znalost poruch elektrolytového a vodního hospodářství, problematika hojení ran, vyšetřovací metody v chirurgii, předoperační vyšetření a obecná příprava pacienta k operaci, zásady asepse a antisepse, chirurgické nástroje, řešení operačního sálu, základy anestezie, indikační kritéria a operační postupy u základních chirurgických intraabdominálních onemocnění (appendicitis, ileus).

b) Praktické dovednosti: Ovládat techniku punkce dutiny břišní a močového měchýře. Ovládat techniku rektoskopie. Teoreticky ovládat základy místního znecitlivění. Ovládat techniku ošetřování poranění měkkých tkání a operačních ran. Ovládat a samostatně provést základní operační přístupy do dutiny břišní. Ovládat techniku appendektomie a suturu střeva.

Vnitřní lékařství

a) Teoretické znalosti: Základní principy etiopatogeneze a prevence, diagnostika a diferenciál­ní diagnostika a terapie základních vnitřních onemocnění zejména ve vztahu k problematice gynekologie a porodnictví (interní komplikace v graviditě a za porodu, interní onemocnění komplikující pooperační období). Diferenciální diagnostika a zásady léčby stavů vyžadujících resuscitační péči – šokové stavy, dechová nedostatečnost různého původu a stupně a  selhání ledvin. Problematika  syndromu multiorgánového selhávání. Zásady antibiotické terapie. Základy parenterální a enterální výživy a léčby poruch vnitřního prostředí.

b) Praktické dovednosti: Teoreticky ovládat základní  vyšetřovací, diagnostické a laboratorní metody, základní interní klinické vyšetření, posouzení základních ventilačních parametrů, EKG obrazů, zejména život ohrožujících arytmií, orientace v základních rtg nálezech, zásady odběru materiálu k laboratorním vyšetřením, posouzení komplementárních  laboratorních vyšetření.

4.      Všeobecné požadavky

Znalosti právních předpisů platných ve zdravotnictví obecných i specifických pro obor gynekologie a porodnictví, znalost systému zdravotní péče a financování zdravotnictví            v našich podmínkách, srovnání s členskými zeměmi EU. Znalost etických norem týkajících    se oboru gynekologie a porodnictví. Poskytování zdravotní péče s využitím zdrojů ionizujícího záření vyžaduje absolvování certifikovaného kurzu radiační ochrany.

5.      Hodnocení specializačního vzdělávání

a) Hodnocení průběhu specializačního vzdělávání i získaných vědomostí musí být v souladu s rozvojem poznání v oboru gynekologie a porodnictví. Každý školenec bude hodnocen v pravidelných intervalech. Získané vědomosti a praktické dovednosti budou průběžně zaznamenány do záznamu provedených výkonů ve specializační přípravě (logbook), který obsahuje seznam provedených výkonů i účast na vzdělávacích programech.

Hodnocení probíhá ve třech úrovních:

1.       Sebehodnocení – školenec je povinen zaznamenávat do logbooku míru dovednosti při vykonávání předepsaných úkonů dle svého úsudku, zaznamenává též názory na spolupráci a vztahy se školitelem.

2.       Průběžné hodnocení školitelem – školitel je povinen zaznamenávat do logbooku v pravidelných šestiměsíčních intervalech své hodnocení školence při vykonávání přede­psaných úkonů. Součástí hodnocení je i přístup školence k pacientům a spo­lu­pracovníkům.

3.       Komplexní hodnocení – rozsáhlejší hodnocení nabytých dovedností a schopností po prvním roce postgraduální přípravy s cílem odhalit nedostatky, které vyžadují nápravné kroky a v případě nutnosti i změnu specializace.

b) Předpoklad přístupu k atestační zkoušce

-   absolvování povinné praxe v oboru gynekologie a porodnictví včetně praxe na akreditovaném pracovišti,

-   absolvování doplňkové praxe v oborech chirurgie a vnitřní lékařství,

-   absolvování povinných školicích akcí,

-   předložení seznamu výkonů (logbook) potvrzený školitelem,

-

Další zprávy
"Vzdělávací program Gyn.Por NEW" | 0
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Přihlásit se můžete zde

reklama

(c) Gynstart 2001 - 2020. Čtěte prohlášení, čtěte o ochraně osobních údajů
Vytvořil: 3K Technology s.r.o, provozuje: Aprofema s.r.o.