Vítejte naGYNSTART

    Úvodní stránka
    Obchod
    Vlož inzerát
    Napište nám

reklama

 Přidej akci do kalendáře  Pošli příspěvek  Přidej nový odkaz  Registrace

 Zprávy
  Psychologie před narozením
  Černý kašel a těhotenství
  Laparoskopie při ca ovaria?
  Pesar versus progesteron
  Prolaps pupečníku za porodu
  Konec rakoviny děl.hrdla?
  Sirup proti kašli zabíjel
  Valproát u mužů - SUKL
  Master (MSc) Programme London
  Přednášky z konference nahrány

další zprávy ...

Vstup do uzavřené skupiny gynekologů Gynstart
 Partneři:
 
 
 Akční nabídka

Retraktor - boční vaginální nevodivý
Cena: 1210 ,- Kč
 Aktuální akce
V.I.S.U.S. Dvoudenní praktický ultrazvukový kurz
17.05.2024-18.05.2024
Praha, Apolinář

Přihlášky a program klikni zdepátek - sobota   9. ročník podle nového konceptu  Náplní kurzu dvoudenního kurzu je praktická výuka pod vedením zkušených lektorů. Absolventi získají certifikát. ...


Kongres ČGPS ČLS JEP s mezinárodní účastí
30.05.2024-02.06.2024
Karlovy Vary, Hotel Thermal

...

 Inzeráty
  Prodám UZ přístroj střední třídy SAMSUNG
  Lékař gynekolog/gynekoložka

další inzeráty ...
 Abnormální nidaci plodového vejce v jizvě po císařském řezu lze nejlépe diagnostikovat:
sériovým stanovením hladin hCG v krvi
vaginálním UZ vyšetřením mezi 6-7 týdnem gravidity
MRI malé pánve s kontrastní látkou
vaginálním UZ vyšetřením ve 12-13+6 týdnu gravidit


[ Výsledky | Ankety ]

Hlasujících: 1602 | Komentáře: 0
 Termíny v graviditě
Zadej den PM:

Zadej UZ dle výběru:
mm:
Měřeno dne:


   Klasické výpočty
  Podrobnější výpočty

  Nastavte si Gynstart jako domovskou stránku
 SAMOOBSLUHA:
  Přidej akci do kalendáře
  Pošli příspěvek
  Přidej nový odkaz
  Statistika přístupů
  Registrace
Gynstart na Facebooku
Gynstart na Facebooku
 FMF kongres 2011 on-line               26.6.2011

 Přinášíme zde souhrny a poznámky týkající se právě přednesených sdělení na světovém kongresu Fetální medicíny, konaném letos na Maltě, za účasti 1500 delegátů.

Wolfgang Arzt (Rakousko-Linz) Intrauterinní therapie srdečních vad. Prezentoval soubor intrauterinně operovaných plodů pro aortální a pulmonální stenózu, která by bez operace vedla k odumření či ireverzibilnímu postižení srdce. Výsledky zatím neopravňují k definitivním závěrům, ale u asi 65% plodů je operace úspěšná, při 12% riziku fatálních komplikací. Postnatální sledování novorozenců a dětí probíhá, takže dlouhodobý oucome není zatím k dispozici.

Greg Ryan (Kanada-Toronto) - CCAM Pokud není hydrops nedělat nic, porodit a řešit po porodu.Při hydropsu shuntovat. Sekvestr- ošetřit laserem.
Alan Flake (USA-Philadelphia) Prenatální terapie kmenovými buňkami a genová terapie. V obou případech se jedná o pokusy a výzkum na zvířatech, stále v počáteční fázi. Potencionálními léčebnými cíly jsou srpkovitá anemie, beta thalasémie a další. V léčbě kmenovými buňkami in utero se v současnosti daří zvýšit toleranci těchto transplantovaných buněk, což je hlavní překážkou tohoto přístupu. Genová terapie, zkoumaná na myších zárodcích, je na úrovni základního výzkumu. I optimistické odhady hovoří o 20-30 letech, než by se podařilo postoupit k použití u lidí.
Dick Oepkes (Netherlands) Management alloimunní trombocytopenie. Velmi těžce probíhající onemocnění, pro které je typické, že v současnosti není prevence postižení u prvního plodu. Teprve v následujících těhotenstvích, kde se ví o výskytu protilátek u matky, je možná prevence podávání i.v. imunoglobulinu. Diskutuje se dávka, asi dostačuje 0,5 g na kilogram hmotnosti matky, podávané od 28. týdne těhotenství. O stáří těhotenství, od kdy se má preventivně podávat není jednotný názor, je možné započít i dříve. Kdy se má porodit- nejspíše v termínu, možno spontánně, protože se předpokládá, že mechanizmus působení IVIG zabrání vzniku intrakraniální hemoragie působením i na stěnu cévy. Diskutuje se také možnost plošného zjišťováni protilátek proti trombocytům u matky, což by mohlo zabránit postižení plodů i v první graviditě. Těhotné kde nejsou žádné destičkové protilátky detekovatelné a které samy nemají destičkový antigen, nevyžadují podle současných vědomostí žádnou péči.  
Alan Flake. (USA-Philadelphia) Sakrokokcygeální teratom zůstává velmi závažným, smrtícím či závažně mutilujícím onemocněním. Pokusy o antenatální otevřenou terapii jsou provázeny vysokou smrtností. Eventuelní možností jsou ex-utero operace při ukončení těhotenství. Odoperovaní a přeživší novorozenci mohou mít problémy s udržením moči a stolice, pohyblivostí dolních končetin, eventuelně s horším kosmetickým výsledkem operace. Hlavním problémem je však možnost rekurence či metastazování tumorů s maligním potenciálem. Další informace je možné získat na www.fetalsurgery.chop.edu.
Další zprávy
"FMF kongres 2011 on-line" | 0
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Přihlásit se můžete zde

reklama

(c) Gynstart 2001 - 2020. Čtěte prohlášení, čtěte o ochraně osobních údajů
Vytvořil: 3K Technology s.r.o, provozuje: Aprofema s.r.o.