Vítejte naGYNSTART

    Úvodní stránka
    Obchod
    Vlož inzerát
    Napište nám

reklama

 Přidej akci do kalendáře  Pošli příspěvek  Přidej nový odkaz  Registrace

 Zprávy
  Psychologie před narozením
  Černý kašel a těhotenství
  Laparoskopie při ca ovaria?
  Pesar versus progesteron
  Prolaps pupečníku za porodu
  Konec rakoviny děl.hrdla?
  Sirup proti kašli zabíjel
  Valproát u mužů - SUKL
  Master (MSc) Programme London
  Přednášky z konference nahrány

další zprávy ...

Vstup do uzavřené skupiny gynekologů Gynstart
 Partneři:
 
 
 Akční nabídka

Retraktor - boční vaginální nevodivý
Cena: 1210 ,- Kč
 Aktuální akce
V.I.S.U.S. Dvoudenní praktický ultrazvukový kurz
17.05.2024-18.05.2024
Praha, Apolinář

Přihlášky a program klikni zdepátek - sobota   9. ročník podle nového konceptu  Náplní kurzu dvoudenního kurzu je praktická výuka pod vedením zkušených lektorů. Absolventi získají certifikát. ...


Kongres ČGPS ČLS JEP s mezinárodní účastí
30.05.2024-02.06.2024
Karlovy Vary, Hotel Thermal

...

 Inzeráty
  Lékař gynekolog/gynekoložka

další inzeráty ...
 Abnormální nidaci plodového vejce v jizvě po císařském řezu lze nejlépe diagnostikovat:
sériovým stanovením hladin hCG v krvi
vaginálním UZ vyšetřením mezi 6-7 týdnem gravidity
MRI malé pánve s kontrastní látkou
vaginálním UZ vyšetřením ve 12-13+6 týdnu gravidit


[ Výsledky | Ankety ]

Hlasujících: 1599 | Komentáře: 0
 Termíny v graviditě
Zadej den PM:

Zadej UZ dle výběru:
mm:
Měřeno dne:


   Klasické výpočty
  Podrobnější výpočty

  Nastavte si Gynstart jako domovskou stránku
 SAMOOBSLUHA:
  Přidej akci do kalendáře
  Pošli příspěvek
  Přidej nový odkaz
  Statistika přístupů
  Registrace
Gynstart na Facebooku
Gynstart na Facebooku
 Jak na časnou FGR                1.4.2018

Časná růstová restrikce plodu představuje zvláštní klinické dilema, kde na jedné straně stojí riziko iatrogenní nezralosti při předčasném ukončení těhotenství, a na druhé straně, při pokračování gravidity je plod vystaven riziku nitroděložního odumření následkem acidózy.

Evropská multicentrická randomizovaná studie  TRUFFLE se zaměřila  na určení toho, jaká kritéria by měla být používána při rozhodování o ukončení těhotenství s časnou růstovou restrikcí plodu.

Plody obvodemm trupu plodu <10 percentilem a pulsatilním indexem v pupečníku > 95. percentilem mezi 26-32 týdny byly randomizovány do 1 ze 3 monitorovacích a porodních protokolů. Jednalo se o: variabilitu srdeční frekvence plodu založenou na počítačově hodnocené kardiotokografii; a časných nebo pozdních Dopplerovských změnách v ductus venosus. Bezpečnostní kritéria založená na abnormalitách srdeční frekvence plodu nebo dopplerovských parametrech v pupčeníku byly indikací k ukončení těhotenství bez ohledu na randomizaci. Primárním cílem byl normální neuropsychický vývoj ve 2 letech.

Z 511 randomizovaných žen mělo 362/503 (72%) související hypertenzní stavy. Celkem 463/503 (92%) plodů přežilo a mozková obrna se vyskytla u 6/443 (1%). Mezi všemi ženami nebyl rozdíl ve výsledku založeném na randomizované skupině; Většina plodů randomizovaných k pozdním změnám v ductus venosus měla normální výsledek (133/144, 95%) na rozdíl od plodů, které byly sledovány jen samotnou počítačovou kardiotokografií (111/131, 85%). U 118/310 (38%) dětí porozených  <32 týdnů byla indikací k porodu bezpečnostní kritéria: 55/106 (52%) v pozdním ductus venosus, 37/99 (37%)  časné změny v ductus venosus a 26/105 (25%) v počítačově kardiotokografické skupině. Vyšší střední impedance mozkové arterie upravená pro gestaci byla spojena s přežíváním novorozence bez závažné morbidity (poměr pravděpodobnosti, 1,24; 95% interval spolehlivosti, 1,02-1,52) a přežití dítěte bez poruchy neuropsychického vývoje ve 2 letech (poměr pravděpodobnosti 1,33; 95% interval spolehlivosti , 1,03-1,72), přestože nadváha a gestační věk byly významnějšími determinanty.

Závěr
Perinatální a výsledek ve dvou letech byl lepší než se očekávalo ve všech randomizovaných skupinách. Mezi přeživšími, 2-letý neuropsychický výsledek byl nejlepší u plodů, randomizovaných k porodu na základě pozdních změn v ductus venosus. Vzhledem k vysokému podílu porozených dětí na základě bezpečnostních kritérií se zdá, že rozhodování o porodu na základě pozdních  změn v ductus venosus a abnormální počítačem vyhodnocené variability srdečních ozev plodu je správné. Neexistuje důvod pro ukončení těhotenství jen na podkladě základě změn toku v arteria cerebri media. Je třeba poznamenat, že většina žen s časnou růstovou restrikcí plodu plodu má hypertenzi.

 

zdroj:

Outcome in early-onset fetal growth restriction is best combining computerized fetal heart rate analysis with ductus venosus Doppler: insights from the Trial of Umbilical and Fetal Flow in Europe

Frusca, Tiziana, Hecher, Kurt et al. American Journal of Obstetrics & Gynecology , Volume 218 , Issue 2 , S783 - S789

http://www.ajog.org/article/S0002-9378(17)32725-4/fulltext

 

 

 

Další zprávy
"Jak na časnou FGR " | 0
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Přihlásit se můžete zde

reklama

(c) Gynstart 2001 - 2020. Čtěte prohlášení, čtěte o ochraně osobních údajů
Vytvořil: 3K Technology s.r.o, provozuje: Aprofema s.r.o.