Vítejte naGYNSTART

    Úvodní stránka
    Napište nám

reklama

 Přidej akci do kalendáře  Přidej nový odkaz  Registrace

 Zprávy
  Oční komplikace u
  Umělá inteligence v gyn por
  Těhotenství u ca ovaria
  Proč gynekol. opouštějí obor
  Mikro-publikování v medicině
  Dostupnost porodnické péče
  Těhotenství a pozdní neurovyvo
  Kardiovask důsledky preeklamps
  Dvojčata a kardiovask riziko
  Dotazník o HIV k vyplnění

další zprávy ...

Vstup do uzavřené skupiny gynekologů Gynstart
 Partneři:
 
 Aktuální akce
Čechova konference, Ultrazvuková a zobrazovací diagnostika v gynekologii a porodnictví
11.09.2025-13.09.2025
Olomouc, Clarion Kongres Hotel

Pavel Calda, Miroslav Břešťák, Daniela Fischerová, Michal Zikán, Filip Fruhauf, František Grochal, Marian Kacerovský, Erik Dosedla a další   Přihláška klikni zde Přihláška klikni zde ...


57. konference Gynekologie dětí a dospívajích
16.04.2026-18.04.2026
Hradec Králové, Aldis

57.konferenci Gynekologie dětí a dospívajících pořádá Sekce GDD ČGPS ve spolupráci se Společnosti GDD ČSL JEP a Sekcí Gynekologie dětí a dospívajících SGPS SLS Nosná témata: Vliv sociálních sítí na me ...

 IVF a embryotransfer zvyšuje riziko placenta praevia?
nemá souvislost
jen asi 1,2x zvyšuje riziko
ano, minimálně jen v I. a II. trimestru
zvyšuje riziko 2 až 6krát


[ Výsledky | Ankety ]

Hlasujících: 53 | Komentáře: 0
 Termíny v graviditě
Zadej den PM:

Zadej UZ dle výběru:
mm:
Měřeno dne:


   Klasické výpočty
  Podrobnější výpočty

  Nastavte si Gynstart jako domovskou stránku
 SAMOOBSLUHA:
  Přidej akci do kalendáře
  Přidej nový odkaz
  Statistika přístupů
  Registrace
Gynstart na Facebooku
Gynstart na Facebooku
 Problémy porodní péče v UK               21.8.2023

Ve Spojeném království (asi 60 mil obyvatel, 8 900 gynekologů, 789 tis porodnich asistentek) je nyní každá čtvrtá porodni asistentka či ošetřovatelka černoška nebo pochází z jiné etnické minority (Indie, Filipíny, Nigérie a další). Po Brexitu rekrutují zaměstnance z celého světa, především ze zemi, které patřili mezi bývalé kolonie a anglictina tam zůstala běžným dorozumívacím prostředkem mimo vlastní národní či kmenové jazyky. Podle zprávy Rady pro ošetřovatelství a porodní asistenci (NMC) má špatná kultura na pracovišti, což přeloženo znamená především rasismus, vliv na kvalitu péče a udržení personálu v ošetřovatelských a porodních službách.

Ve Velké Británii bylo zveřejněno několik případů špatné mateřské péče vedené porodními asistentkami a tyto případy byly "vážným znepokojením" všech zúčastněných v porodnických službách a zpráva odrážela některé problémy vznesené při vyšetřování, uvedla NMC.

Nezávislá komise v  Shrewsbury a Telford NHS Trust se zaměřila na všechny hlášené případy poškození matek a novorozenců v letech 2000 až 2019. Jednalo se o případy narození mrtvého dítěte, úmrtí novorozence, úmrtí matky, hypoxické ischemické encefalopatie (HIE) a dalších závažných komplikací u matek a novorozenců. Komise v NHS trust potvrdila, že nejméně 201 dětí a devět matek mohly přežít, kdyby měly  lepší mateřskou péčí.

V East Kent Neo Natal Services a nemocnice Morecambe Bay bylo zjištěno, že kdyby byla porodní péče poskytována podle národně uznávaných standardů, výsledky by mohly být odlišné v 97 z 202 jednotlivých případů  (48 %) a výsledek mohl být odlišný u 45 z 65 hodnocených úmrtí kojenců (69 %).

Zpráva podrobně popsala některá „opakující se témata“, kdy selhala perinatální péče. Jednalo se o zpoždění v naléhavých případech; špatná vzájemná komunikace a se ženami a rodinami.  Zaměstnanci  zatajovali nesprávné jednání a postupy, kterých byli zúčastnění svědky.

Příčinu selhání našli ve špatné organizaci péče, ale také v jednání jednotlivých profesionálů, které  bylo často „formováno“ kulturou a prostředím, ve kterém pracovali.  Šikana, nadměrné pracovní vytížení, syndrom vyhoření a nepodporující management byly faktory přispívajícími k závažným selháním péče v různých sektorech.

Bohužel mezi zaměstnanci přetrvává rasismus, protoze zejména po Brexitu se stalo složení porodních asistentek a ošetřovatelek etnicky rozmanitější, Více než jedna ze čtyř (28 %) sester a porodních asistentek registrovaných pro práci ve Spojeném království je z černošského nebo menšinového etnického původu – oproti 18 % v roce 2018.

U černošského personálu a příslušníků menšinových etnických skupin je vyšší  pravděpodobnost zneužívání a diskriminace se negativním dopadem na poskytování péče. Někteří noví zaměstnanci získání ze zahraničí se podělili o své zkušenosti, včetně toho, že se necítili respektováni nebo s nimi nebylo zacházeno stejně jako s ostatními kolegy, a také že byli terčem rasistických a hanlivých poznámek.

Nove začínající pracovnice získané v zahraničí napříč profesemi nedostávají standardní podporu, kterou potřebují, aby mohly vykonavat práci odpovídající běžným standardům.

Porodní asistentky ze zámoří by neměly  čelit rasismu nebo diskriminaci ze strany nikoho, zejména svých kolegů, pokud je od nich očekávaná kvalitní pece o těhotné. Nově kvalifikované sestry se cítí bez podpory a pod tlakem, aby poskytovaly péči nad úroveň jejich dovedností. Sestry na počátku kariéry vyžadují větší podporu a my musíme naslouchat jejich obavám a rozvíjet iniciativy ke zlepšení situace, uvedla představitelka porodni organizace v UK.  Dr. Habib Naqvi, výkonný ředitel NHS Race and Health Observatory, uvítal vyjádření  zástupkyň porodních asistentek, ktere uznaly, že rasismus má vliv na  ošetřovatelský personál a porodní asistentky  i péči o pacienty. Sestry a porodní asistentky "by se neměly setkat s případy rasového zneužívání a diskriminace ze strany kolegů nebo pacientů", zdůraznil.

V UK je asi 8900 gynekologů, tj. 1 na 6741 obyvatel, tj asi 1:3370 žen.  Počet sester, porodních asistentek a ošetřovatelských spolupracovníků registrovaných k výkonu praxe ve Spojeném království vzrostl na rekordních 788 638.Tj asi 1:38 žen v populaci.

V letech 2022–2023 došlo k nejvyššímu počtu nových členů registru za jediný rok: více než 52 000. Patří mezi ně 27 142 nových porodnich asistentek vzdělaných ve Spojeném království a 25 006 vzdělaných po celém světě, zejména mimo Evropu.

Počet lidí opouštějících profese loni mírně klesl na necelých 27 tisíc. Existují však obavy z budoucího udržení zaměstnanců, přičemž 52 procent porodních asistentek, kteří rejstřík opustili, uvedlo, že tak učinili dříve, než bylo plánováno.

Zdroje: https://pogustgoodhead.com/further-investigations-of-maternity-care-failings-in-the-uk/

https://www.nmc.org.uk/globalassets/sitedocuments/data-reports/may-2023/0110a-annual-data-report-full-uk-web.pdf

https://www.medscape.co.uk/viewarticle/regulator-finds-poor-workplace-cultures-maternity-care-2023a1000hwk

Další zprávy
"Problémy porodní péče v UK" | 0
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Přihlásit se můžete zde

reklama

(c) Gynstart 2001 - 2020. Čtěte prohlášení, čtěte o ochraně osobních údajů
Vytvořil: 3K Technology s.r.o, provozuje: Aprofema s.r.o.