Vítejte naGYNSTART

    Úvodní stránka
    Napište nám

reklama

 Přidej akci do kalendáře  Přidej nový odkaz  Registrace

 Zprávy
  Oční komplikace u
  Umělá inteligence v gyn por
  Těhotenství u ca ovaria
  Proč gynekol. opouštějí obor
  Mikro-publikování v medicině
  Dostupnost porodnické péče
  Těhotenství a pozdní neurovyvo
  Kardiovask důsledky preeklamps
  Dvojčata a kardiovask riziko
  Dotazník o HIV k vyplnění

další zprávy ...

Vstup do uzavřené skupiny gynekologů Gynstart
 Partneři:
 
 Aktuální akce
Čechova konference, Ultrazvuková a zobrazovací diagnostika v gynekologii a porodnictví
11.09.2025-13.09.2025
Olomouc, Clarion Kongres Hotel

Pavel Calda, Miroslav Břešťák, Daniela Fischerová, Michal Zikán, Filip Fruhauf, František Grochal, Marian Kacerovský, Erik Dosedla a další   Přihláška klikni zde Přihláška klikni zde ...


57. konference Gynekologie dětí a dospívajích
16.04.2026-18.04.2026
Hradec Králové, Aldis

57.konferenci Gynekologie dětí a dospívajících pořádá Sekce GDD ČGPS ve spolupráci se Společnosti GDD ČSL JEP a Sekcí Gynekologie dětí a dospívajících SGPS SLS Nosná témata: Vliv sociálních sítí na me ...

 IVF a embryotransfer zvyšuje riziko placenta praevia?
nemá souvislost
jen asi 1,2x zvyšuje riziko
ano, minimálně jen v I. a II. trimestru
zvyšuje riziko 2 až 6krát


[ Výsledky | Ankety ]

Hlasujících: 51 | Komentáře: 0
 Termíny v graviditě
Zadej den PM:

Zadej UZ dle výběru:
mm:
Měřeno dne:


   Klasické výpočty
  Podrobnější výpočty

  Nastavte si Gynstart jako domovskou stránku
 SAMOOBSLUHA:
  Přidej akci do kalendáře
  Přidej nový odkaz
  Statistika přístupů
  Registrace
Gynstart na Facebooku
Gynstart na Facebooku
 VEOZAH - konec návalum horka               7.1.2024

VEOZAH (TM) (fezolinetant) byl schválen americkou FDA pro léčbu vazomotorických příznaků menopauzy.  VEOZAH  snižuje  frekvenci a závažnost středně těžkých  až těžkých  vasomotoriickych příznaků v důsledku menopauzy. 

Astellas Pharma Inc. oznámila, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil 12.5.2023 VEOZAHTM (fezolinetant) 45 mg jednou denně pro léčba středně těžkých až těžkých vazomotorických symptomů (VMS) v důsledku menopauzy. VEOZAH je první nehormonální antagonista receptoru neurokininu 3 (NK3) schválený k léčbě VMS v důsledku menopauzy.

VMS, charakterizované návaly horka a/nebo nočním pocením, jsou běžné příznaky menopauzy. VMS jsou nejčastějšími příznaky menopauzy, kvůli kterým ženy vyhledávají léčbu. V USA se s těmito příznaky potýká asi 60 až 80 % žen. symptomy během menopauzy nebo po ní. VMS může mít rušivý dopad na každodenní aktivity žen a celkovou kvalitu života.

Před menopauzou existuje rovnováha mezi estrogeny a neurokininem B (NKB), chemickou látkou v mozku. Tato rovnováha reguluje centrum kontroly tělesné teploty umístěné v určité oblasti mozku. Jak tělo prochází menopauzou, estrogeny klesají a tato rovnováha je narušena. Tato nerovnováha může vést k velmi nepříjemným VMS. VEOZAH pomáhá obnovit rovnováhu blokováním NKB v centru řízení teploty, aby se snížil počet a intenzita návalů horka.

Schválení je podpořeno výsledky programu BRIGHT SKY™, který zahrnoval tři klinické studie fáze 3 jako součást vývojového programu, do kterého se kolektivně zapojilo více než 3 000 jedinců v USA, Kanadě a Evropě. Výsledky z klíčových studií SKYLIGHT 1™ a SKYLIGHT 2™ charakterizují účinnost a bezpečnost fezolinetantu pro léčbu středně těžkého až těžkého VMS v důsledku menopauzy. Údaje z bezpečnostní studie SKYLIGHT 4™ dále charakterizují dlouhodobý bezpečnostní profil fezolinetantu.

Mezi nejčastější vedlejší účinky přípravku Veozah patří bolesti břicha, průjem, nespavost, bolesti zad, návaly horka a zvýšené jaterní transaminázy.

Informace o předepisování přípravku Veozah obsahuje upozornění na zvýšené jaterní transaminázy nebo poškození jater. Před použitím přípravku Veozah by si pacienti měli nechat udělat jaterní testy. Během léčby Veozah by měl být rutinní krevní test prováděn každé tři měsíce po dobu prvních devíti měsíců užívání léku. Pacientky s příznaky souvisejícími s poškozením jater – jako je nevolnost, zvracení nebo zežloutnutí kůže a očí – by měli kontaktovat lékaře. Veozah nelze používat s inhibitory CYP1A2. Pacientky s cirhózou, závažným poškozením ledvin nebo terminálním onemocněním ledvin by Veozah neměly užívat.


Žádosti o registraci fezolinetantu jsou rovněž předmětem regulačního přezkumu v EU, Švýcarsku a Austrálii.

 

-gyns-

Další zprávy
"VEOZAH - konec návalum horka" | 0
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Přihlásit se můžete zde

reklama

(c) Gynstart 2001 - 2020. Čtěte prohlášení, čtěte o ochraně osobních údajů
Vytvořil: 3K Technology s.r.o, provozuje: Aprofema s.r.o.